EUROLETO - Termíny

EUROLETO

Euroleto – detský tábor v prírode počas školských prázdnin

Pre obyvateľov Euromesta sa otvárajú dvere už od roku 2005. Dieťa môže stráviť nezabudnuteľné prázdniny s pestrým programom pripravovaným mestskou radou.

Mestská rada Euromesta je tvorená animátormi – Starostami, ktorí sa v prvom rade venujú starostlivosti o dieťa a animátormi – Poradcami, ktorí tvoria programovú štruktúru pobytu.

Program Euroleta zahŕňa každodenné prežívanie chvíľ bohatých na zážitky a prehlbovanie vedomostí o Európe. Ponúka aktivity vo workshopoch, športovo-zábavné hry, programy spojené s prezentáciou dopoludňajších aktivít a divadelno-hudobné večery podporujúce rast osobnosti dieťaťa.

Zdravotná starostlivosť je zabezpečovaná 24 hodín denne Poradcami pre veci zdravotné. Sú to kvalifikovaní pracovníci (lekár, zdravotná sestra), ktorí sú dlhoročne našimi partnermi a dozerajú na zdravie detí. K dispozícii im slúži ambulancia – Mestská nemocnica so širokým vybavením liekov, zdravotníckeho materiálu a izolačné miestnosti. V prípade potreby spolupracujeme s detským zdravotným strediskom.

Strava je plnohodnotná, pestrá a prihliada na zdravý vývin a potreby dieťaťa. Menu dokážeme prispôsobiť vegetariánom, celiatikom, diabetikom či rôznym potravinovým intoleranciám a alergiám. Je prispôsobená aktivitám a činnostiam detí. Podávaná je šesť krát denne (raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, druhá večera). Súčasťou je pitný režim po celý deň.

Ubytovanie zabezpečuje RZ Euromesto, ktoré sa nachádza 35 km od Bratislavy v obci Častá – Píla, na úpätí Malých Karpát neďaleko hradu Červený Kameň (GPS – 48°23’45.0″N 17°18’52.5″E). V areáli sa nachádza murovaná hlavná budova rozdelená do troch pavilónov. Dva pavilóny sú určené na ubytovanie, izby sú troj a štvorlôžkové s vlastnými sociálnymi zariadeniami. Celková ubytovacia kapacita je 120 lôžok. V treťom pavilóne sa nachádza priestranný vestibul, jedáleň a denný bar – Osviežovňa. Pre oddych a zábavu slúžia dve spoločenské miestnosti. Pre účely Euromesta rekreačné zariadenie disponuje zdravotným traktom s vyšetrovňou a izolačkou, výtvarným ateliérom, zrkadlovou miestnosťou, posilňovňou, kostýmovým skladom a vlastným nahrávacím štúdiom. Vonkajšie priestory ponúkajú trávnaté futbalové ihrisko, multifunkčné ihrisko s umelým povrchom a ďalšie trávnaté plochy. Pre voľné chvíle je k dispozícii zastrešená letná terasa, amfiteáter pre organizovanie vonkajších spoločných programov a ohnisko.

 

Doprava je individuálna, čím poskytujeme rodičom možnosť spoznať ľudí, ktorým sa dieťa zverujú do starostlivosti, a tiež prostredie realizácie.

Prílohy: