Mestská Rada

Na čele Mestskej rady stoja Primátor a Kancelár, ktorí dohliadajú na jej správne fungovanie.

Starostovia

Sú to animátori nad 19 rokov, prevažne študenti vysokých pedagogických škôl, ktorí si už prešli školením počas Euroškoly. Získali prax a skúsenosti prácou s deťmi a našu dôveru. Sú oboznámení s dianím a chodom v Eurolete. Ich úlohou je starostlivosť o svoju zónu (každú zónu tvorí 10 až 12 obyvateľov). Počas pobytu dieťaťa sa stávajú ich veľkými dospelými priateľmi, s ktorými môže dieťa zdieľať všetky svoje radosti, zážitky. Sú mu oporou, istotou a stabilitou počas chvíľ v Euromeste. Dbajú nielen o základné potreby obyvateľa, ale ja o šťastné prežitie chvíľ a mnoho krásnych zážitkov s novými priateľmi. Všetko prežívajú spoločne, plánujú, vymýšľajú, zabávajú sa a rozprávajú sa o riešeniach situácií. Držia pri sebe a nedajú na druhého dopustiť. Po skončení dňa si spoločne zhodnotia svoje nové skúsenosti, či len tak po zónovej porade čítajú rozprávky, hovoria si vtipy alebo preberajú svoje najtajnejšie príbehy predtým, ako sa uložia do postielok.

Poradcovia

Je to tím animátorov zameraných na svoju oblasť, v ktorej vynikajú svojimi zručnosťami, znalosťami a skúsenosťami. Ich úlohou je zabezpečovať programovú štruktúru, ponúknuť deťom možnosť rozvoja vo workshopoch, ktoré ich zaujímajú. Obohacujú program zážitkami s nádychom umeleckej tvorby. Deti majú možnosť hlbšie nazrieť do zákutia výtvarnej, tanečnej, divadelnej, hudobnej, športovej, rozhlasovo-moderátorskej, technickej, turistickej oblasti a mnohých iných. Prezentáciou diel detí následne vznikajú rôzne vernisáže, tanečné vystúpenia, kabaretno-divadelné predstavenia, netradičné športové podujatia, rozhlasové príspevky a pod. Neočakávaným zážitkom pre deti sú večerné programy plné úžasných tvorivých, svetelných show, obohatené tancom a spevom. Celým pobytom sa tiahne myšlienka, či idea, ktorú sa deti snažia rozlúsknuť.

Podstarostovia

Sú to praktikanti vo veku od 15 do 19 rokov, ktorí čerpajú skúsenosti pri práci s deťmi, sú pravou rukou svojho Starostu a neoddeliteľnou súčasťou svojej zóny. Majú možnosť nahliadnuť do tvorby programu a stávajú sa spolutvorcami a spoluorganizátormi pri zónových činnostiach.

Máš sa chuť stať Podstarostom v Euromeste? Chceš sa prihlásiť do Euroleta 2015?

!!!! Upozornenie pre Podstarostov !!!  Prihlásením sa, nie ste automaticky prihlásený na vami zvolený turnus, z dôvodu veľkého záujmu budú prebiehať výberové konania a následne vás budeme informovať o ďalšom dianí.

Ako je možné sa prihlásiť? Stačí urobiť pár krokov:

Napísať e-mail s konkretnými údajmi:

Meno, priezvisko, dátum narodenia, tvoj e-mail, turnus( prvý, druhý, tretí ), o ktorý máš záujem, a to najdôležitejšie napísať motivačný list : ” Prečo sa chcem stať Podstarostom v Euromeste a čím by som chcel/a  obohatiť Euroleto?”

Prihlasovací e- mail : podstarostovia@euromesto.com