Milí rodičia, obyvatelia, a všetci priatelia a priaznivci Euromesta… S hrdosťou vám všetkým oznamujeme, že od roku 2017 Euromesto konečne našlo svoj stály domov. Je ním bývalý Hotel Hydrostav, ktorý sa nachádza v lesoch Malých Karpát, pod hradom Červený Kameň, v lokalite Píla pri obci Častá (približne 40 km od Bratislavy).

Súčasný stav tohto rekreačného zariadenia vyžaduje rozsiahlu rekonštrukciu, aby sme ho prispôsobili našim potrebám a potrebám detí – obyvateľov Euromesta.  Avšak sme presvedčení, že po rekonštrukcii bude toto miesto tým pravým pre Euromesto, a to z dôvodu obrovských vnútorných priestorov (možnosť robiť plnohodnotný program pre deti aj v prípade nepriaznivého počasia), vyhovujúcich vonkajších priestorov (ihriská, amfiteáter, ohnisko a pod). Aj keď vonkajšie priestory nie sú až také veľké, ako v našich minulých pôsobiskách, no aj tak sme presvedčení, že budú dostatočné.

Samozrejme všetky tieto prestavby a rekonštrukcie budú ešte stáť veľa úsilia, času a hlavne financií, kým sa nám podarí dostať nové Euromesto do takej podoby, ako si želáme a snívame o tom už niekoľko rokov. Ale chuť a odhodlanie nám nechýbajú, a možno s troškou pomoci aj od vás – priateľov, rodičov a známych, či už radami, odbornou, manuálnou alebo materiálnou pomocou, prípadne i finančnou pomocou, sa nám spoločnými silami podarí vybudovať „hlavné mesto detí Európy – Euromesto Častá-Píla“.  Za každú jednu podporu a každého jedného podporovateľa budeme nesmierne vďační!

Tu by sme vás chceli osloviť s možnosťou „crowdfundingového“ investovania do projektu Euromesto. Za každých investovaných 1.000,- € (pôžička na 1 kalendárny rok) ponúkame 5% zhodnotenie vašich finančných prostriedkov, a naviac 25,- € zľavu z ceny pobytu dieťaťa v letnom tábore. (Viac informácií o investovaní nájdete na stránke

http://www.euromesto.com/novezariadenie).

V lete 2017 budú k dispozícii tri termíny turnusov. Prihlasovanie pre obyvateľov bude spustené 1.2.2017.

Tento rok by sme chceli odštartovať nový projekt – Family Euromesto. V termíne predĺženého víkendu na konci leta by sme chceli zorganizovať „tábor“ pre celé rodinky. Chceli by sme totiž dať aj rodičom možnosť zažiť na vlastnej koži aspoň niečo z euromestských hier, súťaží… Do konca februára by sme chceli priniesť všetky podrobnosti (program, cena), a od 1. marca by sme spustili prihlasovanie. Zatiaľ je známy termín – 31.august – 3.september.